Q1. În general, considerați că România în momentul de față se îndreaptă într-o direcție bună sau într-o direcție greșită?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q2. Cât de mulțumit sunteți de curățenia publică în zona în care locuiți?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q3. Gospodăria Dvs este abonată la servicii de colectare publică a deșeurilor (evacuarea gunoiului menajer)?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q4. Cât de mulțumit sunteți de colectarea deșeurilor menajere (gunoiul menajer) în zona în care locuiți?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q5. Pe raza localității Dvs. există groapă de gunoi amenajată?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q6. În ultimul an, cât de des s-a întâmplat ca Dvs personal să aveți probleme cu groapa de gunoi? Mirosul degajat de groapa de gunoi în perioadele calde
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q7. În ultimul an, cât de des s-a întâmplat ca Dvs personal să aveți probleme cu groapa de gunoi? Aspectul vizual al gropii de gunoi
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q8. În ultimul an, cât de des s-a întâmplat ca Dvs personal să aveți probleme cu groapa de gunoi? Traficul generat de mașinile care deservesc groapa de gunoi
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q9. În ultimul an, cât de des s-a întâmplat ca Dvs personal să aveți probleme cu groapa de gunoi? Gunoaiele care scapă din mașinile ce transportă gunoiul
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q10. În privința gestionării deșeurilor. Dvs cu care din următoarele opinii sunteți mai degrabă de acord?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q11. Dvs. personal, folosiți produse reciclate?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q12. Cât de multe produse considerați că se reciclează în momentul de față în România?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q13. Dvs. personal, colectați separat deșeurile menajere, pe categorii de deșeuri?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q14. Dvs. personal, beneficiați de serviciul de ridicare selectivă a deșeurilor?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q15. Dvs. personal, în momentul de față cât de des sau de rar depozitați separat următoarele tipuri de deșeuri, pentru a putea fi date la colectarea selectivă a deșeurilor? Hârtie
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q16. Dvs. personal, în momentul de față cât de des sau de rar depozitați separat următoarele tipuri de deșeuri, pentru a putea fi date la colectarea selectivă a deșeurilor? Carton
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q17. Dvs. personal, în momentul de față cât de des sau de rar depozitați separat următoarele tipuri de deșeuri, pentru a putea fi date la colectarea selectivă a deșeurilor? Plastic
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q18. Dvs. personal, în momentul de față cât de des sau de rar depozitați separat următoarele tipuri de deșeuri, pentru a putea fi date la colectarea selectivă a deșeurilor? Sticlă
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q19. Dvs. personal, în momentul de față cât de des sau de rar depozitați separat următoarele tipuri de deșeuri, pentru a putea fi date la colectarea selectivă a deșeurilor? Metal
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q20. Dvs. personal, în momentul de față cât de des sau de rar depozitați separat următoarele tipuri de deșeuri, pentru a putea fi date la colectarea selectivă a deșeurilor? Textile
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q21. Dvs. personal, în momentul de față cât de des sau de rar depozitați separat următoarele tipuri de deșeuri, pentru a putea fi date la colectarea selectivă a deșeurilor? Deșeuri alimentare
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q22. Dvs. personal, în momentul de față cât de des sau de rar depozitați separat următoarele tipuri de deșeuri, pentru a putea fi date la colectarea selectivă a deșeurilor? Anvelope uzate de mașină
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q23. Dvs. personal, în momentul de față cât de des sau de rar depozitați separat următoarele tipuri de deșeuri, pentru a putea fi date la colectarea selectivă a deșeurilor? Baterii descărcate mari, de mașină
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q24. Dvs. personal, în momentul de față cât de des sau de rar depozitați separat următoarele tipuri de deșeuri, pentru a putea fi date la colectarea selectivă a deșeurilor? Baterii descărcate mici, de electrocasnice
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q25. Dvs. personal, în momentul de față cât de des sau de rar depozitați separat următoarele tipuri de deșeuri, pentru a putea fi date la colectarea selectivă a deșeurilor? Ulei uzat de motor
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q26. Dvs. personal, în momentul de față cât de des sau de rar depozitați separat următoarele tipuri de deșeuri, pentru a putea fi date la colectarea selectivă a deșeurilor? Ulei uzat alimentar, de gătit
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q27. În privința colectării selective, părerile sunt împărțite. Dvs cu care din următoarele opinii sunteți mai degrabă de acord?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q28. În ce măsură sunteți de acord cu folosirea ambalajelor ecologice?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q29. Cât de ecologice considerați că sunt ambalajele realizate din următoarele materiale? Materiale plastice
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q30. Cât de ecologice considerați că sunt ambalajele realizate din următoarele materiale? Lemn
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q31. Cât de ecologice considerați că sunt ambalajele realizate din următoarele materiale? Metale feroase
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q32. Cât de ecologice considerați că sunt ambalajele realizate din următoarele materiale? Aluminiu
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q33. Cât de ecologice considerați că sunt ambalajele realizate din următoarele materiale? Sticlă
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q34. Cât de ecologice considerați că sunt ambalajele realizate din următoarele materiale? Hârtie și carton
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q35. Cât de ecologice considerați că sunt ambalajele realizate din următoarele materiale? Materiale textile
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q36. În ce măsură sunteți de acord cu taxa introdusă pe pungile de plastic când acestea sunt disponibile la magazine pe post de ambalaj?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q37. În ce măsură sunteți de acord cu interzicerea pungilor de plastic în magazine, pe post de ambalaj?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q38. Unde considerați că românii au acces mai bun la următoarele aspecte ale colectării deșeurilor: în mediul urban, la oraș, sau în mediul rural, în comune și sate: Acces la servicii de colectare publică a deșeurilor (evacuarea gunoiului
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q39. Unde considerați că românii au acces mai bun la următoarele aspecte ale colectării deșeurilor: în mediul urban, la oraș, sau în mediul rural, în comune și sate: Acces la colectarea selectivă a deșeurilor
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)