Q1. În general, considerați că România în momentul de față se îndreaptă într-o direcție bună sau într-o direcție greșită?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q2. De obicei, cât de des vizitați paginile de Internet ale instituțiilor publice: Pagini de comunicare instituții publice?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q4. Ce metodă de comunicare preferați în interacțiunea cu instituțiile publice?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q5. Cât de multă sau de puțină încredere aveți în datele și informațiile puse la dispoziție de următoarele instituții publice? Guvernul României
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q6. Cât de multă sau de puțină încredere aveți în datele și informațiile puse la dispoziție de următoarele instituții publice? Primăria localității Dvs
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q7. Cât de multă sau de puțină încredere aveți în datele și informațiile puse la dispoziție de următoarele instituții publice? Institutul Național de Statistică (INS)
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q8. Cât de multă sau de puțină încredere aveți în datele și informațiile puse la dispoziție de următoarele instituții publice? Institutul European de Statistică (Eurostat)
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q9. Cât de multă sau de puțină încredere aveți în comunicarea realizată de Guvernul României pe următoarele teme ce țin de pandemia Covid? Datele oficiale privind cazurile de Covid
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q10. Cât de multă sau de puțină încredere aveți în comunicarea realizată de Guvernul României pe următoarele teme ce țin de pandemia Covid? Informațiile privind starea de alertă
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q11. Cât de multă sau de puțină încredere aveți în comunicarea realizată de Guvernul României pe următoarele teme ce țin de pandemia Covid? Informațiile privind vaccinarea anti-Covid
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q12. În localitatea Dvs. de domiciliu considerați că sunt suficiente mijloace de comunicare privind activitatea autorităților publice locale și informații de utilitate publică, sau nu?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q13. Sunteți de acord sau împotrivă ca în localitatea Dvs. să se înființeze infochioșcuri sau panouri electronice care să pună la dispoziție informații de utilitate publică locală?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q14. Considerați că la Dvs. personal ajung în timp util sau nu următoarele tipuri de informații locale de interes public: Avertizări și alarme de interes local
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q15. Considerați că la Dvs. personal ajung în timp util sau nu următoarele tipuri de informații locale de interes public: Comunicatele Primăriei și ale altor instituții publice din localitatea Dvs
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q18. În privința campaniilor de interes public, opiniile sunt împărțite. Unii oameni sunt de acord cu aceste campanii de interes public prezentate în mass media. Alții, dimpotrivă, sunt împotriva acestor campanii de interes public.
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q20. Înprivința apariției unor persoane foarte cunoscute în campaniile de interes public, opiniile sunt împărțite. Unii oameni consideră că prezența unor astfel de persoane foarte cunoscute crește eficiența campaniilor de interes public.
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q21. De obicei, cât de des faceți următoarele activități? Citiţi ziare în format tipărit?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q22. De obicei, cât de des faceți următoarele activități? Citiți ziareîn format online?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q23. De obicei, cât de des faceți următoarele activități? Ascultaţi radioul?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q24. De obicei, cât de des faceți următoarele activități? Ascultați știri la radio
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q25. De obicei, cât de des faceți următoarele activități? Vă uitaţi la televizor?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q26. De obicei, cât de des faceți următoarele activități? Vă uitaţi la știri la televizor?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q27. De obicei, cât de des faceți următoarele activități? Folosiți Internetul?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q28. De obicei, cât de des faceți următoarele activități? Citiți știri pe Internet?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q29. De obicei, cât de des faceți următoarele activități? Folosiți platforme de video sharing (de ex. Youtube)
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q30. De obicei, cât de des faceți următoarele activități? Folosiți Facebook
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q31. De obicei, cât de des faceți următoarele activități? Folosiți Instagram
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q32. În ultima perioadă, ați primit sau nu pliante, flyere și alte materiale informative cu informații de interes public: Pliante și fliere
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q33. În ultima perioadă, ați participat sau nu la întâlniri, evenimente și workshopuri privind informații de interes public: Întâlniri, evenimente, workshopuri?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q34. Care este televiziunea de la care vă informaţi cel mai des cu privire la subiectele de interes pu-blic din România, dintre următoarele?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q36. Cum v-ar plăcea cel mai mult să aflați despre proiectele de dezvoltare durabilă realizate de către Departamentul de Dezvoltare Durabilă din cadrul Guvernului României?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q37. Cât de interesat sunteți să primiți pe email un newsletter periodic de la Departamentul de Dezvoltare Durabilă?
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q42. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Combaterea risipei alimentare
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q43. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Eradicarea sărăciei
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q44. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Combaterea risipei apei
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q45. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Combaterea risipei energiei electrice
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q46. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Protecția mediului înconjurător (terestru și acvatic)
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q47. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Combaterea poluării
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q48. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Instituții eficiente
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q49. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Multiculturalism
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q50. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Combaterea inegalității de gen
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q51. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Inegalități sociale
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q52. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Promovarea educației de calitate
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q53. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Combaterea abandonului școlar
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q54. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Agricultura sustenabilă
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)
Q55. Dintre următoarele, care sunt cele trei teme care vă interesează cel mai mult să le vedeți într-o campanie de comunicare pe televizor..... Economia circulară
![](http://agregator.romania-durabila.gov.ro//img/icons/plus.svg)